Uzun yılların kazanımı sektörel bilgi birikimi

 

1981 yılında Makine Mühendisi İrfan Özalp tarafından kurulan Özalpsan Mak. İml. Tarım Sanayi Tic. LTD. ŞTİ., 1988 yılından itibaren bünyesine sera sistemlerini de dahil ederek Ozz Group adıyla Türk sanayisinde üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ozz Group yaklaşık 40 yıllık deneyimi ve ileri teknoloji üretimiyle Türk organik tarımına ve yurt dışındaki yatırımcılara, modern sera projeleri ile hizmet sunmaktadır. Yıllık 1 milyon M2’lik sera çelik konstrüksiyonu üretim kapasitesi ve müşteri odaklı anlayışıyla yatırımcılara, topraklı ve topraksız tarım, muz, fide ve süs bitkisi üretim seraları ile bunlara ek olarak istek doğrultusunda hayvan barınağı tesislerini anahtar teslim olarak hazırlamaktadır.

Günümüzdeki Gotik Modern Sera çelik konstrüksiyonunda, ülkemizdeki tüm firmaların kullandığı ‘Y Braketi’, ‘Su Oluğu’ ve ‘Sera Klips Profili’ parçalarının tasarımı ve faydalı modelleri Ozz Group Genel Müdürü Oğuz Kaan Özalp’ e aittir.

Ozz Group, Avrupa normlarına uygun sera konstrüksiyon imalatı ve montajı için gerekli parça ve aparatların tasarlanarak üretilmesiyle Türkiye’nin “Sera Çelik Konstrüksiyon Üretim Üssü” olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.